Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

Ήττα για τα κορίτσια του βόλεϊ (βαθμολογία), ξεκίνημα με νίκη για τις κορασίδες της Νίκης

Η Νίκη Βόλου ηττήθηκε στον Αμπελώνα με 3-2 σετ.

Κρίμα για την ομάδα των γυναικών που μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο σετ και το κατέκτησαν εύκολα με πολύ καλή αμυντική και επιθετική τακτική. Στο 2ο και στο 3ο σετ ήρθε η χαλάρωση με αποτέλεσμα να κατακτηθούν από τον Αμπελώνα.
Στο 4ο σετ ο προπονητής της Νίκης κος Ξανθόπουλος ανακάτεψε την τράπουλα και κατακτήθηκε το 4ο σετ και έτσι
το ματς πήγε στο τάι μπρέικ. Οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 9-9 από εκεί και μετά δυο λάθη στην υποδοχή και δυο λάθη στην επίθεση έδωσαν το ψυχολογικό προβάδισμα στη γηπεδούχο να κατακτήσει το σετ και τον αγώνα.

Σύνθεση: (Ξανθόπουλος) Παππά, Ντάιμου, Γιαλαμά, Καπούλα, Αφέντου, Βλαχάκη,
Κολοβού, Σύρου, Πρασσά(L), Φορλίδα, Τρυπίλα, Γιαγκουνίδου.

Υ.Γ Ο αγώνας είχε οριστεί στις 16.00 και χωρίς καμιά ενημέρωση από την ΕΣΠΕΚΕΛ ο αγώνας ορίστηκε στις 17.30
έτσι για την ιστορία. Δεν ευθύνεται ο Αμπελώνας αλλά η ένωση για την ταλαιπωρία.

7. ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 0β (0-6) σε 2 αγώνες
(με αγώνα λιγότερο ΑΣ ΑΡΓΩ,ΑΠΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ)

Με το δεξί οι κορασίδες

Με νίκη ξεκίνησαν οι κορασίδες τις υποχρεώσεις τους κέρδισαν εντός έδρας τον Ερμή Αγιάς με 3-1. Το σκορ δεν ανταποκρίνεται στη δυναμική των δυο ομάδων. Ο προπονητής της Νίκης κος Ξανθόπουλος έδωσε αρκετό χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες. Ξεχώρισαν οι μικρές Γκιουλέ και Σταματίου, και Τζιοβάρα, δεν αγωνίστηκε λόγο τραυματισμού η Κόφφα, και έπαιξε για πρώτη φορά η Πλαϊνού ως Λίμπερο.

Σύνθεση: (Ξανθόπουλος) Πολύζου, Σταματίου, Σαμαλτάνη, Νικολούλη, Κόφφα, Τζιοβάρα, Χαραλαμπίδη, Γιαλαμά, Βαίτση, Ξαντήρου, Πλαινού(L), Γκιουλέ.